Zostań specjalistą w zakresie analizy RAMS i LCC!

   Proponujemy Państwu udział w kolejnej edycji szkolenia w ramach którego przedstawimy wymagania w zakresie analizy RAMS i LCC oraz przeprowadzimy Państwa przez warsztaty praktyczne tak, aby mieli Państwo umiejętnosci pozwalające na samodzielną realizację tych analiz w Państwa firmie.

 

Kilka słów o analizach: RAMS i LCC...

Analiza RAMS, z angielskiego Reliability (niezawodność), Availability (dostepność), Maintaiability (podatność na utrzymanie) i Safety (bezpieczeństwo), była wykorzystywana w branży kolejowej w produckji elementów sterowania ruchem kolejowym. Wraz z nadejściem Międzynarodowego Standardu Branży Kolejowej - IRIS, analiza RAMS stała się obowiązkowa dla producentów elementów i pojazdów szynowych. Wraz z pojawieniem się nowych wymagań ERA (Europejskiej Agencji Kolejowej) dotyczących podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie (ECM) procedura RAMS została wykorzystana do analizy efektywności prowadzonych działań związanych z utrzymaniem i naprawą pojazdów szynowych.

Analiza LCC - Life Cycle Costs - "całkowite" koszty cyklu życia wyrobu - analiza zarówno dla klienta jak i dla redukcji kosztów firmy) .

Z uwagi na niewielką ilość publikacji w zakresie analizy RAMS oraz braku praktycznych przykładów analizy RAMS w samej normie PN-EN ISO 50126 firma 4TE proponuje szkolenia wraz z warsztatami praktycznymi z wykorzystaniem opracowanych metod i szablonów, które pozwalają na bezproblemową analizę RAMS w fimrach branży kolejowej.

KONTAKT

Bliższych informacji udzielimy Państwu telefonicznie (606 27 27 21) lub na email - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!